Střechy Ústí nad Labem

Článek střechy Ústí nad Labem je právě editován. Prohlédněte si prosím naši nabídku produktů.

Jak ošetřit plechovou střechu

Ošetření plechové střechy lze rodělit na dvě samostatné části. Nátěr kovové střechy a natření okapů.

I malý defekt na střeše může působit škody. Je zjevně lepší, aby byla střecha stále v kondici.

Střecha je obvykle vyrobena z pozinkovaných ocelových plechů, podobně jsou na tom i okapy, použit může být i tzv. titanzinek. Pokud střechu a okapy z takových materiálů dobře a včas natřeme vhodným nátěrovým systémem, dostaví se z hlediska životnosti synergický efekt.

Několik rad, jak správně natřít střechu a jak správně natřít okap.

• cílem je provést povrchovou úpravu důležitých prvků domu
• tyto prvky jsou silně zatíženy
• obvykle obtížně přístupné
• jejich případné selhání často způsobí škody podstatně vyšší, než jsou náklady na povrchovou úpravu
• očekávaná životnost je dlouhá
• na domu je stav střechy a okapů patrný na první pohled, tedy i estetické hledisko je důležité

Pravidla poro správnou povrchovou úpravu :

1.
výběr nátěrového systému : kritériem volby barev by měla být především kvalita barev, předpoklady dlouhé životnosti a reference, rozhodně není na místě šetřit. Vřele doporučujeme barvu HAMMERITE Přímo na neželezné kovy.

2.
příprava podkladu : základním imperativem je pečlivost a pozornost věnovaná zvláště namáhaným místům; pozor na správné odmaštění a odstranění prachu; je nutno odstranit nepřilnavé starší nátěry a pečlivě obrousit místa, kde již dochází ke korozi; do přípravy je možno zahrnout i oprvy poškozených částí

3.
provedení vlastních nátěrů : podobně jako v předchozím bodě je nutno pracovat pečlivě, zejména co se týče prního nátěru a nátěru zvláště namáhaných míst; pečlivost neznamená jen důsledně natřít každé místo, ale i správně naředit, pracovat za vhodných povětrnostních podmínek, dodržovat časy zasychání jednotlivých nátěrů. Z hlediska vlastního provedení nátěrů je možno používat nejrůznější aplikační techniky. Je vhodné držet se následujících doporučení :

• pro nátěr první vrstvy (základní barvy) je nejvhodnější aplikace štětcem nebo air less

• pokud se používá aplikace stříkáním, je nutno dobře posoudit nebezpečí potřísnění předmětů v okolí stavby – kapky barvy mohou při použití stříkání znečistit např. parkující auta, novou bílou fasádu apod.

Pro vlastní životnost je vedle kvalitní základní barvy nutno mít v nátěrovém systému i co nejtrvanlivější barvu vrchní. Z tohoto úhlu pohledu je možno rozlišovat nejen jednotlivé druhy barev, ale i různé barevné odstíny – jako netrvanlivější se osvědčují hliníková, červenohnědá a středí šedá.

Co se týče rozdělení rozpouštědlové – vodou ředitelné barvy, je možno říci, že v obou skupinách se na našich stránkách najdou vhodné druhy pro nátěry střech a okapů. V případě volby vodou ředitelných barev je nutno zohlednit potřebu kvalitnější přípravy podkladu.

Video z Rady ptáka Loskutáka zde.

 
Akce

SOKRATES colour

SOKRATES colour

Akrylátová vrchní barva POLOLESK Balení: 0,7kg 2kg 5kg 10kg Vlastnosti: Univerzální, tvrdý, ale pružný nátěr, do interiéru i exteriéru Obna, dveře, dětské hračky. okapy, střechy... Tónování: 16 odstínů dle vzorkovníku Vydatnost: 8-10m2/kg AKCE 0,7l za 189,-Kč

Bez DPH 0.00 Kč
Vč. DPH 0.00 Kč

Bona Deck Oil

Bona Deck Oil

Olej na venkovní podlahy Balení: 5l Vlastnosti: Směs borovicového a lněného oleje, do exteriéru Vytvrzovací olej k ochraně dřevěných ploch, UV ochrana, kombinace hloubkové impregnace dřeva s optimální ochranou povrchu, vodoodpudivý, odolný proti usazování nečistot Tónování: Přírodní odstín Vydatnost: 6-10m2/l AKCE - 5l za 1 499,-

Bez DPH 0.00 Kč
Vč. DPH 0.00 Kč

JUNCKERS RUSTIC OIL

JUNCKERS RUSTIC OIL

Uretanový podlahový olej Balení: 5l Vlastnosti: Interiérový, na parkety, podlahy, stoly, zábradlí Vytvrzovací impregnační olej zvýrazňuje hloubku a barevný tón dřeva, proniká hluboko do struktury, zaplňuje póry, na měkké i tvrdé dřeviny, odolný běžným čistícím prostředkům Tónování: Čirý Vydatnost: Impregnované povrchy: 20-50m2/l Neošetřené povrchy: 5-10m2/l Akce - 5l za 2 369,-

Bez DPH 0.00 Kč
Vč. DPH 0.00 Kč